Nagroda Prezydenta Olsztyna

Nagroda Prezydenta Olsztyna

 

Stowarzyszenie ‘Bajka’ w Olsztynie zostało uhonorowane Nagrodą Prezydenta Olsztyna za ‘szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury’.

– Nagroda Prezydenta jest dla nas bardzo ważnym wyróżnieniem – mówi Maria Baranowska, prezes Stowarzyszenia ‘Bajka’ w Olsztynie. – Nasze Stowarzyszenie jest pomysłodawcą i głównym organizatorem  Światowych Dni Bajki. Ta kilkudniowa impreza od jedenastu lat odbywa się w Olsztynie i jest jedynym tego typu wydarzeniem w Polsce i w Europie – dodaje Maria Baranowska. 

Nagroda została przyznana Stowarzyszeniu w uznaniu ‘zasług za całokształt pracy edukacyjno-artystycznej z okazji XI Światowych Dni Bajki’ i świetnie się wpisuje w organizację kolejnej, dwunastej edycji imprezy.

– Cieszę się, że nasza praca została zauważona przez gospodarzy miasta. Nagroda Prezydenta z pewnością będzie impulsem do dalszych działań. Już pracujemy nad organizacją XII Światowych Dni Bajki. Za nami pierwsze spotkania robocze. Cały czas myślimy o rozszerzeniu formuły Światowych Dni Bajki. Naszym marzeniem jest, aby bajka, jako zjawisko literackie, ale także kulturowe, miała swoje miejsce w życiu nie tylko dzieci, ale także dorosłych – rodziców, nauczycieli, księgarzy, samorządowców. Aby Światowe Dni Bajki przekroczyły granice województwa warmińsko-mazurskiego i były organizowane w całej Polsce – mówi Maria Baranowska.  

Uroczystość wręczenia Nagrody Prezydenta Olsztyna odbyła się 6 czerwca 2017 r. w Ratuszu Miejskim. Nagrodę z rąk prezydenta Piotra Grzymowicza odebrała Maria Baranowska, prezes Stowarzyszenia.

Bożena Kraczkowska