V Światowe Dni Bajki (2011)

V ŚWIATOWE DNI BAJKI

Gazeta Olsztyńska oraz Gazeta Wyborcza umieściły obszerne relacje z przebiegu obchodów V Światowych Dni Bajki oraz zdjęcia. Relacja z imprez ukazała się w Teleekspressie (3 i 4 czerwca 2011 r.). Bardzo obszerne relacje i dużo zdjęć znalazło się na stronach internetowych poszczególnych organizatorów imprez cząstkowych np.: UWM, Wydział Humanistyczny, biblioteki, BOSiR Bartoszyce, oraz w szkołach, ale także na stronie Biblioteki Narodowej. Obszerne relacje oraz kilkaset zdjęć wraz z kilkuminutowym filmem zostało zamieszczonych na portalu olsztyn24.com z uroczystego otwarcia V ŚDB, „Parady postaci bajkowych”, a także z festynu w Szkole Podstawowej Nr 3, próby bicia rekordu Guinnessa, festynu w Gimnazjum nr 11 oraz relacji z bibliotek i ogłoszenie wyników konkursów na „Plakat V ŚDB”. Przed imprezą ukazały się dwa wywiady z dużą ilością informacji i ciekawostkami. W trakcie imprezy wywiadów udzielali zarówno członkowie Stowarzyszenia „Bajka”, jak i organizatorzy poszczególnych imprez (Rektor UWM w Olsztynie, Dziekan Wydziału Humanistycznego, dyrektorzy szkół i bibliotek, Prezes Chłodni Olsztyn). TVP Olsztyn relacjonowała uroczyste otwarcie V ŚDB, „Paradę postaci bajkowych” oraz festyny i próbę bicia rekordu Guinnessa. Za sprawą TVP Olsztyn informacja filmowa przedostała się do ogólnopolskiego programu 2 oraz do Teleekspressu. Informacje o V Światowych Dniach Bajki przedstawiono również w Polskim Radiu Olsztyn, Radio Planeta, Planeta Fm Mrągowo, Telewizji Bart-SAT. Relacje ukazały się również na portalach Olsztyn24pl, Wo24PL, Portal Warmii i Mazur, Internetowy serwis Organizacji Pozarządowych, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, Biblioteki Elbląskiej, Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz w prasie lokalnej w poszczególnych miastach województwa.

Drogą internetową, program V ŚDB oraz plakat a także program konferencji naukowej otrzymały wszystkie media działające na terenie Olsztyna.

Dzieciom zostało rozdane ponad 25 tysięcy przedmiotów, w tym kilkanaście tysięcy lodów, trzy tysiące pączków, sprzęt sportowy, zabawki, słodycze, napoje, książki, gry, artykuły piśmienne, itp. Kilka firm rozdawało swoje produkty i gadżety, zorganizowano konkurs z nagrodami dla dzieci dotyczący gazu ziemnego jako ekologicznego źródła energii oraz sposobu bezpiecznego użytkowania.