Konkurs na plakat XI Światowych Dni Bajki – rozstrzygnięcie

Konkurs na plakat XI Światowych Dni Bajki rozstrzygnięty

Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie „Bajka” oraz Szkoła Podstawowa Nr 3 w Olsztynie a jego celem było wyłonienie rysunku, który stanie się plakatem promującym tegoroczną, jedenastą już edycję Światowych Dni Bajki.

Od dziesięciu lat, na początku czerwca i przy okazji Dnia Dziecka, bajki autorów z całego świata schodzą z półek i wychodzą na ulice Olsztyna. I to dosłownie wychodzą. W tych dniach bowiem organizowane są parady postaci z bajek, pikniki, festyny, gry i zabawy na świeżym powietrzu. W zeszłym roku bajki były czytane w tramwajach, natomiast w tym roku będą czytane i w tramwajach i autobusach komunikacji miejskiej.

Ogłoszony przez Stowarzyszenie „Bajka” konkurs rysunkowy na plakat rozpoczął przygotowania do jedenastej edycji imprezy, która w tym roku odbędzie się w dniach 1-3 czerwca 2017 r.

Ogłoszenie wyników odbyło się 21 kwietnia 2017 roku w SP nr 3 w Olsztynie.

– Konkurs na plakat organizujemy od pierwszej edycji Dni Bajki – mówi Maria Baranowska prezes Stowarzyszenia „Bajka”. – Uznaliśmy, że to właśnie dzieci, ich wrażliwość i widzenie świata przeniesione na papier będą najlepiej oddawać ideę imprezy. W tym roku na konkurs wpłynęło 1248 prac z Polski , Ukrainy i Francji. Jurorzy mieli bardzo trudne zadanie, ale po długich dyskusjach udało się wyłonić zwycięzcę. Wygrała praca Pawłowa Fiediukiewicza ze szkoły podstawowej w Wasilkowie. W ten sposób XI Światowe Dni Bajki mają już swój plakat – podsumowała prezes Baranowska.

Uroczystość ogłoszenia wyników ubarwił spektakl teatralny pt. „Kruszynka” wykonany przez młodych aktorów, uczniów SP nr 3 w Olsztynie.

Jury obradowało w składzie:

Maria Baranowska – prezes Stowarzyszenia „Bajka”,
Monika Zawistowska-Kapisz z Centrum Polsko-Francuskiego w Olsztynie,
Urszula Mozol – nauczyciel plastyki w SP nr 3 w Olsztynie,
Adam Zmysłowski – nauczyciel plastyki w SP nr 3 w Olsztynie,

Franciszek Obidziński – uczeń SP 3.

Laureaci konkursu plastycznego:

I miejsce – Paweł Fiediukiewicz lat 7, uczeń SP im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie (Szkoła filialna w Sochoniach, woj. Podlaskie).

1     

Wyróżnienia:
Kaja Kotyniak, lat 6, z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Głownie;

2

Anna Stankiewicz, lat 7, ze SP im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie, Szkoła Filialna w Sochoniach;

3

Antonina Stenka, lat 9, ze SP nr 3 w Lęborku;

4

Kinga Dudko, lat 13, z Gimnazjum im. G. Chodkiewicza w Zabłudowie; Liliana Polak, lat 15, z Jaworzna.

5

 

Antonina Stenka lat 9 Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lęborku

6